Smutný příběh pedikérky

Mnoho let pečuji klientkám o nohy. Jsem pedikérka. Moji klientelu z 90 % tvoří ženy. Ráda pomáhám s problémy na chodidlech a dotýkám se nohou.

Nohy mě celá léta fascinují. Věděli jste, že se chodidlo skládá z 26 kostí, 107 vazů, 19 svalů, a že tepny a nervy jsou dlouhé více než 1,5 kilometru?  A nemluvím o potních žlázách, těch máme na chodidlech stovky tisíc.

,,Lidské chodidlo je stroj mistrovské konstrukce a umělecké dílo“

/Leonardo da Vinci/

 

S tímto souzním. Nohy jsou důmyslná základna celého těla, která nás podporuje při chůzi. Každé nohy klientky  jsou jedinečné a je nezbytně nutné o ně pečovat. Díky chodidlům poznám , jak se klientka má  ráda a jak důležité jsou pro ni nohy. Jestli dohlédne až k zemi nebo zůstane pouze u hlavy. Klientky,  co vyhledají  pedikúru, chtějí  nohám dopřát  profesionální péči. Mnoho z nich pedikúru vyhledá proto, že se chtějí zastavit a udělat pro sebe – svoje – nohy něco příjemného a užitečného.

Pokud nestihnou jednou za měsíc na pedikúru přijít, nic se neděje. Péči o nohy zvládnou i doma samy.  Ovšem mám více než polovinu klientely s problémy na prstech a chodidlech. Ti už si  doma s péči o nohy neumí poradit. Trápí je kuří oko nebo zarostlý palec, otlaky na kloubech nebo popraskaná kůže na patách. Všechny tyto defekty jsou velice nepříjemné a bolestivé. Patří do kategorie zdravotních problémů. Pokud klientka nechodí na pedikúru pravidelně, tak velmi trpí. Při každém kroku cítí bolest a to působí diskomfort při chůzi, ale také při vnímání radosti ze života. Pokud vás něco bolí, nechce se vám nic.

Když život běžel v normálních kolejích, pracovala jsem  denně. Pomáhala jsem klientům od problémů na chodidlech a tím jim dopřávala pocitu lehkosti z každého kroku i radostnější život.

Dnešní doba je smutná. Díky Covidu 19 se vše zastavilo. Je mi to líto. Vláda nás hodila do jednoho pytle s ostatními službami. Zdá se, že nikdo ze zodpovědných za rozhodování o omezeních nemá zarostlý palec nebo kuří oko nebo cukrovku, která výrazně ovlivňuje stav chodidel. Neumí si představit zdravotní komplikace, které můžou u lidí nastat, když jim je dlouhodobě odepřena pedikérská péče. Pedikérky nemohou pracovat, a tak pomáhat svým klientům. Je to podle mě rozhodnutí nekompetentní a nelidské. Vládní garnitura s jejich poradci, pokud dělají takto drastická opatření, by měli zohlednit všechna možná hlediska a jejich důsledky pro občany, tím více pokud se týkají zdraví.

Zdá se, že vyhlídky  na otevření pedikúr v dohledné době nejsou příliš optimistické. Vy všichni jste nuceni o své nohy pečovat doma. A ne vždy je výsledek podle vašich představ.

Díky tomu, že  nemůžu pracovat a pečovat o Vaše nohy, přibyl na mých webových stránkách tento Blog. Tady se postupně formou článků, instruktážních videí a možná i E-booku, s Vámi podělím o své zkušenosti.

Péče o nohy doma by měla být jednoduchá, efektivní a radostná. A jak na to? To se dozvíte příště.

Vaše Monika

Monika Loeblova
Více než 20 let s nadšením pečuji klientům o nohy pomocí přístrojové pedikúry a doteků. Pomáhám klientům navrátit pocit lehkosti z každého kroku. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.