KUŘÍ OKO jako hlavní hrdina hry ,,NEVHODNÁ BOTA“.

Stalo se vám někdy, že jste si vzala úzké lodičky na vysokém podpatku na ples nebo do divadla anebo pohorky které jste ještě neměla dostatečně rozšlápnuté na celodenní túru? To byl mazec! Na konci divadelního představení nebo v půlce plesu anebo v polovině túry jste už měla chuť boty zahodit a jít bosky?

Tuto zkušenost máme my ženy všechny.

Pokud úzké boty na vysokém podpatku nosíme občas, rozedře se nám kůže na patách a udělají se otlaky na malíčkových kloubech. To se rychle zahojí. Která z nás by chvíli netrpěla pro ladné sexy nožky ve vysokých lodičkách?

Jiná věc je, pokud úzké boty nosíme často/ každý den/, protože je to součást dresscodu nějaké firmy.

Co to je  kuří oko a jak vznikne?

Kuří oko je ztvrdlá část kůže a obyčejně se tvoří na kloubech. Jde o to, že v úzkých botách jsou malíčky stlačeny, a na kůži z jedné strany tlačí bota a z druhé deformovaný kloub. V místě tlaku vznikne nejdříve otlak, ale pokud nezměníme včas boty a pořád nosíme ty stejné, udělá se uprostřed otlaku přímo na kloubu tvrdá kulička, která je jako zrnko, a tomu se říká kuří oko. Tato kulička neustále tlačí na vyhřezlý otlačený kloub a to je hodně bolestivé. Tím se kůže brání neustálému tlaku.

Ve své pedikérské praxi vídám kuří oka nejčastěji:

  • na malíkových kloubech
  • na kloubu pod malíkem na chodidle
  • na kloubech tzv. kladívkových prstů
  • mezi prsty
  • pokud je pokleslá příčná klenba, v místě poklesu se udělá otlak ve kterém se nachází zrnková kuří očka
  • pokud je noha deformovaná nebo po úraze, kdekoliv v místě soustavného tlaku 

Z uvedeného vyplývá, že kuří oko je věc mechanická, a tudíž není možno se od někoho nakazit nebo přenést na druhého člověka, jak to bývá u bradavic.

Pokud vás trápí kuří oko, krásně a jednoduše se dá vyřešit návštěvou přístrojové pedikúry. Pomocí speciálního rychle rotujícího nástavce vám vybrousím kuří oko po vrstvách šetrně a bezbolestně.

Pokud půjdete na mokrou pedikúru, nohy vám rozmočí v lázni a kuří oko vyříznou. Je to dle mého mínění víc nešetrné a bolestivé  než výbrus. Nicméně když nemáte v dosahu přístrojovou pedikúru, i to je pomoc.

Také je možné nechat si vyříznout kuří oko na chirurgii anebo laserem.

Po 25 letech praxe pedikérky doporučuji odstranění kuřího oka pomocí přístrojové medicinální pedikúry. Ze všech zmíněných způsobů je nejšetrnější a nejrychlejší.

Platí ale, že pokud budete nosit ty samé boty, co vám kuří oko způsobily, udělá se na tom samém místě znovu! A je jedno jakým způsobem jste si ho předtím nechali odstranit.

A co máte udělat proto, aby se vám kuří oko nevytvořilo?

Je potřeba nosit pohodlnou obuv. Pokud do práce musíte nosit lodičky, nevadí. V dnešní době je již možné koupit pohodlné lodičky, ale bude to chtít více vašeho času i peněz při hledání. Střídejte boty, aby tlaky na klouby byly různé. Úzké boty na podpatcích noste pouze výjimečně. Pokud jdete na dlouhou procházku nebo na túru v horách, tak pouze v botách už prověřených určitě ne v nově zakoupených. Dopředu si zalepte malíčkové klouby polštářkovou náplastí. Tím se tlak v úzké botě lépe rozloží na větší plochu a nevytvoří se kuří oko.

Také můžete použít odlehčovač na kuří oko, pokud máte kuří oko mezi prsty. Tlak mezi prsty se rozloží na větší plochu a uleví otlačenému kloubu.

Pokud máte kuří oko a nemůžete navštívit pedikúru, je možné si pomoct doma tím, že zakoupíte náplast na kuří oka a zalepíte ji přesně v místě, kde ho máte. Necháte působit 4 dny. Náplast je napuštěná kyselinou salicylovou. Ta změkčí otlak, ve kterém je kuří oko a to jde po umytí v mýdlové vodě lépe seškrábnout pemzou. Buďte však na sebe šetrní. Nakonec místo namažte krémem, aby kůže zůstala vláčná.

V této době spousta z vás pracuje z domova. Dobrá zpráva pro jindy utlačované nohy v úzkých botách je, že díky homeoffisu mají čas si od bot odpočinout.

Monika Loeblova
Více než 20 let s nadšením pečuji klientům o nohy pomocí přístrojové pedikúry a doteků. Pomáhám klientům navrátit pocit lehkosti z každého kroku. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.