Můj Příběh

Když jsem byla dítě, brala mě maminka někdy s sebou do ordinace, kde pracovala jako zdravotní sestra. Moc se mi tam líbilo. Tam se u mě zrodila touha pomáhat, která mě provází celý život.

Zdravotní sestrou na zkoušku.

Rozhodnutí stát se zdravotní sestrou bylo jasné. Po ukončení Střední zdravotnické školy jsem začala pracovat v nemocnici na ortopedickém oddělení. Po čase jsem přešla na operační sály, kde jsem byla instrumentářkou na chirurgickém a neurochirurgickém sále. Když jsem začala mít ekzémy na rukou z extrémního mytí a dezinfekce rukou k operacím, přesunula jsem se na urologické oddělení. Pamatuji si na období, kdy už jsem ve zdravotnictví nebyla spokojená, ale už uzrávala myšlenka, že ze zdravotnictví odejdu.

Být kosmetičkou ještě nebyla ta správná trefa.

Vzala jsem to oklikou a zatoužila jsem být kosmetičkou. Udělala jsem si rekvalifikační kurz a začala jsem pracovat jako kosmetička. Součástí jakékoliv práce je další vzdělávání a sledování trendů v oboru. A jak to v životě často bývá, osud mi do cesty přihrál kosmetickou výstavu, kde jsem poprvé viděla předvádět medicinální pedikúru. Pedikérkou jsem nikdy být nechtěla. Představa, že klientům nohy namáčím a pak ořezávám skalpelem mě nelákala. Až přišel ten A-HA moment.

Pedikérkou na celý život.

Psal se rok 1994. Doteď si pamatuji, jak jsem stála zhypnotizovaná u stánku, kde tuto metodu živě předváděli na klientech. A o mojí další profesní cestě bylo rozhodnuto. Líbila se mi jednoduchost a dokonalost metody, která může zásadním způsobem ovlivnit kvalitu života klientů díky dokonalému ošetření nehtů a chodidel. K péči o nohy jsem přidala i péči o ruce.

Dalším důležitým bodem v mém profesním životě bylo setkání s manžely Patakyovými našimi předními reflexními terapeuty. Navštívila jsem u nich několik kurzů a taky školu reflexní terapie. Reflexní terapie je prostředkem k udržení a ke znovunabytí zdraví. Reflexní masáže jsou součástí mé praxe.

Počas své dlouholeté praxe jsem opečovala tisíce nohou a pořád mě to neuvěřitelně baví a naplňuje. Skloubení estetiky a pomoci je nabíjející. Chodidla každého člověka jsou jedinečná a zaslouží si péči.

Ráda pečuji o nohy svých klientů a tak to bude pořád dál....

Vaše Monika

 

 

Chci se objednat: